Listopad 2010


John Mayer » Waiting On The World To Change

28. listopadu 2010 v 18:57 | Lindsey |  • Moje oblíbená hudba
Tuhle písničku jsem slyšela poprvé v Kriminálce Las Vegas a naprosto mě dostala. Taková pohodová : ) Vždycky, když ji slyším mám tendence začít provozovat tanec x)
© http://true-blood-online.blog.cz/

Lara Adrian » Polibek půlnoci

27. listopadu 2010 v 12:50 | Lindsey |  • Čtenářský deník
http://true-blood-online.blog.cz/
Polibek půlnoci je první díl upírské ságy americké spisovatelky Lary Adrian. Autorka ve svém poutavém románu stvořila temný svět, v němž se mistrně mísí napětí se scénami plnými spalující vášně. Kniha, která byla přeložena do několika jazyků, si získala příznivce po celém světě. Tajemný přitažlivý cizinec pozoruje hlavní hrdinku, mladou fotografku Gabrielle, v přeplněném tanečním klubu. Dívka se později stane svědkyní brutální vraždy a děj nabírá nečekané obrátky. Gabrielle je uvržena do světa, o němž doposud neměla tušení - do světa plného stínů, kde žijí upíři, jejichž existenci si běžní lidé vůbec neuvědomují, a kde hrozí vypuknutí krvavé války. Lucan Thorne je upír, jehož posláním je už po staletí chránit nic netušící lidstvo před hrozbou zvrhlých upířích soukmenovců, kteří propadli zhoubné závislosti na krvi. Když potká půvabnou Gabrielle, jeho život se rázem změní. Ve chvíli, kdy si Gabrielle vyberou za terč jeho nepřátelé, pouští se sám do boje o její záchranu…

• Moje hodnocení: Další z mnoha fantasy příběhů. Hlavními postavami jsou samozřejmě upíři. Tentokrát z jiného pohledu než nám nabízí Twilight a The Vampire Diaries. Závislost na krvi upíry hodně ovlivňuje a když se nechají strhnout promění se ve Škůdce, odpad všech upírů. Myslím, že je to vymyšlené opravdu skvěle. Většinou jsou upíři jednotní, ale tady se rozdělí na dvě skupiny a bojují mezi sebou. Líbí se mi, že autorka vytvořila vlastní představu a nechala konvenční představy daleko za sebou. Zároveň bych také ocenila, že hlavní postavy nepatří mezi teenagery, jak to bývá běžné, ale jsou normální dospělí lidé. Celkově bych tedy knihu označila za velmi dobrý nápad a určitě si přečtu další díly.

• Celkové hodnocení: 8/10

Season 4 » Cast

26. listopadu 2010 v 22:36 | http://edna.cz/
© http://true-blood-online.blog.cz/
Tři dámy, které byly nově obsazeny do zbrusu nových rolí, jedna z nich se bude ve čtvrté sérii objevovat pravidelně, druhé dvě o něco méně. Dalším novinkou je, že jedna známá ženská postava dostane větší prostor.

První jméno zní Janina Gavankar, kterou můžete znát například ze seriálu The Gates anebo The L World. V čtvrté sérii ztvární postavu Luny, sexy učitelky ze základky, kterou poprvé spatříme na setkání lidí, kteří mají něco společného, a před týdnem o nich dokonce mluvil i Sam Tramell. Ano, Luna bude měňavec a právě tato role je označena jako "pravdielně se objevující".

Další kráskou je Alexandra Breckenridge. Ta hrála například v seriálech Dirt Willu McPherson anebo v Life Unexpected Abby Cassidy, případně dabuje pro FOX Family Guy. Tady se s ní budeme setkávat jako s Daisy, jednu z členek wicca skupinky, jejíž zakladatelkou je Marnie (Fiona Shaw).

Poslední roli obsadí Vedette Lim - As the World Turns - a její ženskou postavou bude drsňačka Naomi, neohrožená bojovnice, a to doslova - účastní se totiž tajných zápasů v kleci (pro srovnání něco jako wrestling), aby si vydělala peníze. Kdo pak dostane více prostoru v nových epizodách, to je Jessica Tuck, kterou všichni dobře známe pod jejím upírským jménem Nan Flanagan.

True Blood » Avatars

26. listopadu 2010 v 22:13 | Lindsey
Trochu jsem si pohrála s barvami a vznikla z toho tahle patlanice x) Ty bez nápisů se mi moc líbí, ale ty s nápisy už nejsou tak pěkný. Tak snad se vám budou líbit : )

© http://true-blood-online.blog.cz/
© http://true-blood-online.blog.cz/
© http://true-blood-online.blog.cz/
© http://true-blood-online.blog.cz/
© http://true-blood-online.blog.cz/


© http://true-blood-online.blog.cz/
© http://true-blood-online.blog.cz/
© http://true-blood-online.blog.cz/
© http://true-blood-online.blog.cz/
© http://true-blood-online.blog.cz/Pfeifer Broz » Glacial Supremacy

23. listopadu 2010 v 20:11 | Lindsey |  • Moje oblíbená hudba
Naprosto fantastický song z traileru k filmu Harry Potter a Relikvie smrti ♥
© http://true-blood-online.blog.cz/

Rebecca James » Krásné zlo

20. listopadu 2010 v 17:26 | Lindsey |  • Čtenářský deník
http://true-blood-online.blog.cz/
Katherine je sedmnáct let, chodí na střední školu v Sydney a usilovně se snaží nevyčnívat. Nikoho nesmí ani napadnout, že si kdysi říkala Katie, měla spousty kamarádek, skvělého kluka a mladší sestru Rachel, nadanou klavíristku. Jenže ta je mrtvá - znásilnili ji a zavraždili. Katherine se zdá, že zapomenout na tuhle noční můru se jí snad nikdy nepodaří.

Jenže pak se objeví Alice - krásná, bohatá, sebevědomá, sršící životem. A Katherine si vybere za kamarádku. Půjčují si šaty, svěřují nejtajnější myšlenky, stanou se nerozlučnými. Dokud se pod slupkou báječné přítelkyně nezačne objevovat jiná Alice, zlá, krutá a nevypočitatelná. Za jejím zájmem o Katherine je něco víc, a souvisí to se zavražděnou Rachel. Některá přátelství mohou být smrtelná…

• Moje hodnocení: Tuhle knihu bych nazvala jako jedno obrovské zklamání. Když jsem četla děj poprvé, žila jsem v domění, že umřela Katie a teď má nový život jako Katherine. Pak jsem zjistila, že mrtvá je její sestra, ale neodradila mě to. Po prvních 100 stránkách jsem byla zklamaná a po následujících 120 jsem se v tom jen utvrdila. Pouze konec mi přišel zajímavý. Bylo mi líto Micka. Pak se mi také líbily flashbacky, kde bylo popisováno jak zemřela Rachel. Jsem velký milovník detektivek, takže tahle část mě nejvíc zaujala. Vraždu autorka vymyslela skutečně zajímavě, jinak mi to přišlo jako normální román o puberťácích, jejích trápeních apod. Myslím, že mohli i více rozvinout spojení mezi Alicí a Seanem u vraždě Rachel. Také mi přišlo dost divné, když Katherine se strašně stará o to, aby nikdo nezjistil její tajemství a pak to najednou vyklopí u stolu na koncertě kamarádce, která to už slyšela a jejímu bráchovi, kterého skoro ani nezná. Knihu mohu doporučit milovníkům detektivním románů, ale jestli milujete akční příběhy, moc vám toho nenabídne.

• Celkové hodnocení: 6/10

Fejeton » Ve veřejných prostorách se nekouří

19. listopadu 2010 v 15:19 | Lindsey |  • Jednorázovky
© http://true-blood-online.blog.cz/
"Dobré ráno sousede" ozývá se ze všech stran. Muž přikývne a s úsměvem pozdrav oplácí. V sousedství velmi oblíben, stejně jako v práci. Zamíří do kavárny na rohu, aby posnídal. Když se ráno dožadoval něčeho k snědku, žena ho poslala najíst se někam na ulici, jelikož promeškala poslední díl Ordinace v Růžové zahradě a musí jej okamžitě shlédnout. Za deset minut, kterých by příprava snídaně zabrala, by bylo pozdě že.

A tak muž vkročil do kavárny a přijímal úsměvy ze všech koutů. Vzal si bohatý jídelníček čítající instantní kávu na 5 různých způsobů a asi 12 druhů toastů. Všechny se skládaly z pečiva týden starého a zeleniny, která se už dávno měla válet na kompostu. Však víte. Krize. Musí se šetřit. Muž si objednal a pak si jako dlouholetý kuřák s láskou zapálil. Do té doby uvolněná atmosféra zhoustla. Přátelské výrazy se okamžitě proměnily ve vážné. Kavárna nyní připomínala soud a obžalovaným hříšníkem byl do té doby oblíbený muž. Servírka a stálí hosté se proměnili v soudce. Trest byl jasný. Obžalovaný musí být bezpodmínečně vyhoštěn z kavárny. Od té doby byl doživotně odkázán na konzervy. Bez šance na odvolání.

Kuřáka v kavárně s radostí odsoudili, ale jak je to s vykuřováním všeobecně? Takovým pěkným příkladem je náš soused, který si zavedl na zahradě menší sad. Jablka, hrušky, meruňky. Inu tedy nic proti ovoci. Takové červené lesklé jablíčko přijde vhod nejen zlé královně pro Sněhurku. I děti si na nich s radostí pochutnají. Pak však nastává podzim. Uhnilé plody sousedovy láskyplné péče padají též na náš dvůr a kdopak je asi pak sbírá? Ano, ony děti. Uhnilé kusy ovoce však nejsou tím největším zlem. Ďábelský strom rozpíná své větve plné listí po celé zahradě. Na podzim vše spadá a milého souseda nenapadne řešit problém pomocí kompostu. Ne! Všechno hezky na jednu hromadu a pak škrtne sirkou. S malým kouskem dřeva si hrají veselé plameny pekelné. S radostí se vrhnou na hromadu listí a pustí se do svého pekelného díla. Za chvíli se začíná kouřit a již po několika minutách naplní ohavný puch celou ulici. Několik hodin se dá vyjít ven pouze s rouškou přes obličej jako za dob prasečí chřipky. Kuřáci cigaret opravdu někdy nejsou tím největším zlem.

Vojtěch Steklač » Boříkovy lapálie

17. listopadu 2010 v 18:15 | Lindsey |  • Čtenářský deník
http://true-blood-online.blog.cz/
Veselá knížka příběhů školáka Boříka a jeho holešovické party baví čtenáře již více než 30 let. Všechny jejich klukoviny a průšvihy se odehrávají nejen ve škole, ale i mimo ni a občas také doma. Ve všech situacích se ale čtyři kamarádi projeví jako správní kluci.A hlavně se od srdce zasmějete a vzpomenete na vlastní bláznivé příhody, které provázejí každého kluka či holku během těch strastiplných školních let.

• Moje hodnocení: O této sérii knížek jsem se dozvěděla od mamky. V dětství je četla a některé máme i doma, a tak jsem začala Boříka ze zvědavosti číst. I když jsou knihy poměrně staré a nepodléhají dnešnímu trendu fantasy přeplněné upíry, jsou opravdu skvěle napsané a hrozně se mi líbí. Název jedné z knih Boříkovy lapnálie rozhodně není od věci. Příběh je plný průšvihů malých i větších, od rozbitého okna přes let balonem po rodiče na psychiatrické léčebně. Všechny knihy mohu vřele doporučit : )

• Celkové hodnocení: 10/10

Season 4 » Novinky

17. listopadu 2010 v 17:52 | http://edna.cz/
Sam Trammell si četl scénáře k prvním epizodám čtvrté série, jejíž natáčení se rozběhne 1. prosince a prozradil několik šťavnatých informací o dění v Bon Temps.

Podle jeho náznaků se setkáme s novými měňavci, dokonce celou komunitou. Navíc hned v první epizodě se stane něco, co ovlivní celé město a jeho obyvatele a postavy, které dobře známe, tato změna nám na ně však nabídne jiný pohled. 

Do seriálu se také vrátí herečka Natasha Alam, která ve třetí řadě hrála tanečnici Yvettu z Fangtasie, odkud navztekaně odešla (s ukradenými penězi ze sejfu) poté, co zjistila, že jí Eric ve své závěti nic nezanechal. Bude snad Yvetta novou Ericovou minihrozbou? 

Season 4 » Obsazení

14. listopadu 2010 v 18:36 | Lindsey
Objevily se informace o obsazení 4. řady. V True Blood se tak objeví herečka Fiona Shaw, kterou můžete znát jako tetu Petunii v Harry Potterovi. Bude hrát Marnii - plaché médium a věštkyni z ruky, která sama sebe nenávidí a je ovládána duší mocné čarodějky.

Dále se jedná o herečku Courtney Ford, která si zahraje Portii Bellefleur, sestru Andyho. Objevila se například 4. sérii Dextera, ale můžete ji znát také z The Vampire Diaries a Myšlenek zločince. Mně osobně jako Portia překvapila, představovala jsem si takovou kostnatou sucharku, jak je popisována v knize x)

Anthony Zuiker & Duane Swierczynski » Level 26: Netvor z temnot

14. listopadu 2010 v 18:04 | Lindsey |  • Čtenářský deník
http://true-blood-online.blog.cz/
 Každého vraha na světě lze zařadit do některé z 25 úrovní podle míry spáchaného zla. Pouze jediný člověk tvoří kategorii sám pro sebe - jeho cílem může být kdokoli, jeho metody neznají mezí, má přezdívku Skřípal a jeho klasifikace je level 26. Dopadnout tuto bestiální stvůru připadne Stevu Darkovi, kdysi nejlepšímu z elitní skupiny specialistů na sériové vrahy. Už jednou Skřípala málem chytil - a zaplatil za to vyvražděním celé své adoptivní rodiny… První část plánované třídílné série z pera tvůrce Kriminálky Las Vegas, Miami a New York představuje zároveň první digiromán - multimediální zážitek nového typu: knihu doplněnou o krátké hrané filmy a bonusové materiály na internetové stránce www.level26.com.

• Moje hodnocení: Knihu jsem objevila mezi novinkami. Zaujala mne jednak svojí obálkou, jednak tím, že je od tvůrců Kriminálek. Já jsem jejich velký fanoušek, takže jsem neváhala a ihned po ní skočila. Kniha zároveň předstvuje první digiromán. Sama to nemohu posoudit, protože jsem opravdu netrpěla potřebou vidět scény, které byly brutální už v samotné knize. Myslím si, že je to vážně zajímavý příběh. Dopadnout vraha, o kterém neví kdy a jak se objeví a který nezná hranice, se jeví zcela nemožné. Pak najdou bývalého agenta, který se mu dostane tak blízko, jako nikdo předtím a Skřípal se mu začíná mstít. Já miluju detektivky a tahle kniha byla skvělá. Líbí se mi, že je příběh popisován z několika pohledů, takže je možné zjistit, jak vše vidí vrah. Zklamal mne však konec. Leccos bylo naznačeno a ani nebylo pořádně vysvětleno, odkud se netvor vzal. Já osobně si myslím, že byl nějak příbuzný s Darkem, ale bohužel se to nedozvím. Nemám ráda tyhle otevřené konce, a proto bych dala knize méně bodů. Ale i tak stojí určitě za přečtení.

• Celkové hodnocení: 8/10

» Zmije

13. listopadu 2010 v 22:58 | Lindsey |  • Básničky
Báseň není o ničem, dokonce jsem po jejím dokončení zjistila, že se absolutně nerýmuje. Ale co na tom. To nejdůležitější jsem zachytila.

Svit slunce odráží kapky rosy,
jenž časně ráno ulpěly v trávě.
Není vše co slunce nosí,
zelená zmije se objeví ve své slávě.

Rozvlní stébla mokré trávy,
rozehrává svoji sladkou píseň.
"Chceš-li slyšet dobré zprávy,
jen pojď blíže, zaženu tvoji tíseň."

Rozhrává svoji temnou hru,
maže kolem rtů med.
"Když budeš se tísnit v šeru,
staneš se mým sluhou hned."

Vyhřívá se na odpoledním slunci,
ve svitu falešné slávy.
"To ty znáš mě lépe než ostatní pulci,
schovávající se uprostřed trávy."

Zmije pouští kolem sebe jed,
každý se snaží vyhnout jeho požití.
"Ty budeš tím nejlepším hned,
jinak není šance na přežití."


Katherine Pierce|Cut

9. listopadu 2010 v 18:45 | Lindsey |  • Moje videa
Takže tady je to moje "veledílo", nad kterým jsem strávila několik dní. Opět bylo s Katherine Pierce. 7. díl The Vampire Diaries mě vážně dostal, hlavně konec, jak Damon zavířá Katherine do hrobky. A tak mě napadlo udělat jako video takové shrnutí vztahu Katherine/Damon/Stefan. Vybrala jsem samé flashbackové díly a pak závěrečné scény z dílu 2x07. Původně jsem jej chtěla dělat s písničkou Need od Hanny Pestle, ale nakonec jsem se rozhodla pro Cut od Plumb. Myslím, že se k TVD hodí přeci jenom více x)

Video je jak jinak než hrozné. Ok, asi jsem s tím vážně trapná, ale mně se vážně moc nelíbí. Snažila jsem se vystihnout tu dojemnou atmosféru, ale tohle video by nedojalo ani emaře (nic proti nim :) Pár scén je úžasných samo o sobě, takže se to nedalo zas tolik zkazit, ale v konečném důsledku je to stejně jedno. Tímto chci popřát všem příjemné pokoukání a silný žaludek x)


Soňa Sirotková » Říkali mi Sisi

5. listopadu 2010 v 18:49 | Lindsey |  • Čtenářský deník
http://true-blood-online.blog.cz/
Sisi, fascinující císařovna rakouská, královna česká a uherská. Co o ní ve skutečnosti víme? Vždyť už za života se stala legendou opředenou mýty. Prožila zdánlivě šťastné dětství, zamiloval se do ní pohledný a mocný císař Franz Josef I. a ona se stala jednou z nejkrásnějších panovnic své doby. Proslavila ji její krása a podivínský způsob života, který se neslučoval s významným postavením císařovny.

• Moje hodnocení: O císařovně Sisi jsme se učili v dějepise a už tehdy mne zaujala. O několik měsíců později jsem tuto knihu objevila mezi novinkami a zaujala mne především tím, že je vyprávěna ženou, která byla v minulém životě Sisi. Já na takovéhle věci věřím, takže mě okamžitě kniha okamžitě zaujala a půjčila si ji. Přečetla jsem ji doslova jedním dechem. Dějepis mě nikdy nebavil, ale kniha je psaná formou deníku a skvěle se čte. O Sisi se povídalo mnoho věcí a je zajímavé sledovat vše z jejího pohledu. Pro mě je kniha naprostou jedničkou a s radostí si ji ještě někdy v budoucnu přečtu.

• Celkové hodnocení: 11/10

» Katherine Pierce

3. listopadu 2010 v 18:25 | Lindsey |  • Volné layouty
Tak ten se mi vážně líbí. Nemít blog o True Blood tak si ho nastavím sama x)
© http://true-blood-online.blog.cz/
© http://true-blood-online.blog.cz/
© http://true-blood-online.blog.cz/

Upíři v Dallasu - 6. kapitola (3/3 část)

1. listopadu 2010 v 20:35 | Lindsey
Když jsem přišla k sobě, visela jsem vzhůru nohama v bezpečnostním pásu. Nějaká ruka sahala dovnitř, aby mě vytáhla. Poznala jsem ji podle nehtů, byla to Sarah. Kousla jsem ji.
Ozvalo se zavřeštění, ruka se stáhla. "Očividně je mimo," slyšela jsem sladký hlas Sarah, jak říká někomu jinému, někomu, kdo není ve spojení s církví, jak jsem si uvědomila a pochopila, že musím jednat.
"Neposlouchejte ji! To bylo její auto, co do nás narazilo," zavolala jsem. "Ať se mě nedotýká."
Podívala jsem se po Luně, jejíž vlasy se teď dotýkaly stropu. Byla při vědomí, ale nemluvila. Zmítala se a já uhádla, že se pokouší rozepnout bezpečnostní pás.
Za okénkem byla spousta hovoru, většinou svárlivého.
"Říkám vám, že jsem její sestra a ona je jen opilá," říkala někomu Polly.
"Nejsem! Chci okamžitě podstoupit test střízlivosti," řekla jsem tak důstojným hlasem, na jaký jsem se jen zmohla vzhledem k tomu, že jsem byla v šoku a visela hlavou dolů. "Zavolejte okamžitě policii, prosím, a sanitku."
Ačkoliv Sarah začala prskat, nějaký silný mužský hlas řekl: "Dámo, to vypadá, že o vás nestojí. Zdá se, že má dobré důvody."
V okénku se objevila tvář muže. Klečel a nakláněl se do strany, aby viděl dovnitř. "Už jsem volal 911," řekl ten silný hlas. Byl neupravený a zarostlý, ale mně připadal krásný.
"Prosím, zůstaňte tady, dokud nepřijedou," žadonila jsem.

Upíři v Dallasu - 6. kapitola (2/3 část)

1. listopadu 2010 v 20:34 | Lindsey
Godfrey na mně zvětřil krev a jeho tvář byla strhaná touhou. Ten výraz jsem už znala. Ale nebyl v něm chtíč. O mé tělo nestál ani za mák. Pojítko mezi krví a sexem je u všech upírů velmi silné, takže jsem si říkala, že mám štěstí, když jsem postavou jednoznačně dospělá. Ze zdvořilosti jsem mu nastavila tvář. Po dlouhém zdráhání olízl pramínek krve z řezné rány na mé lícní kosti. Na vteřinu zavřel oči, vychutnával, a pak jsme zamířili ke schodům.
Se značnou Godfreyovou pomocí jsem vystoupila po strmém schodišti. Volnou rukou vyťukal kombinaci na dveřích a ty se otevřely. "Bydlím tady dole, v pokoji na konci chodby," vysvětloval hlasem, který sotva zčeřil vzduch.
Chodba byla prázdná, ale každou vteřinou mohl někdo vyjít z některé kanceláře. Godfrey se zřejmě vůbec nestrachoval, ale já ano, a já byla tím, jehož svoboda byla v sázce. Neslyšela jsem žádné hlasy, personál už šel zřejmě domů, připravit se na noční akci, a noční hosté ještě nezačali přicházet. Dveře některých kanceláří byly zavřené a okna v kancelářích byla jedinými zdroji denního světla v chodbě. Už byla dost tma, aby se Godfrey cítil příjemně, jak jsem usoudila, protože ani nezaváhal. Zpod dveří hlavní kanceláře vycházelo jasné umělé světlo.
Spěchali jsme, nebo se alespoň snažili, ale moje levá noha nechtěla moc spolupracovat. Nevěděla jsem, ke kterým dveřím Godfrey míří, snad k dvojitým dveřím vzadu ve svatyni, které jsem viděla prve. Kdybych se dokázala dostat bezpečně ven tudy, nemusela bych procházet druhým křídlem. Nevěděla jsem co udělám, až budu venku. Ale být venku bude rozhodně lepší, než být uvnitř. Právě když jsme dorazili k otevřeným dveřím předposlední kanceláře vlevo, té, odkud prve vyšla ta droboučká hispánka, otevřely se dveře Steveovy kanceláře. Ztuhli jsme. Godfreyova paže mě svírala kolem ramen jako železný pás. Ven vyšla Polly, dosud obrácená do místnosti. Byli jsme jen dva metry od ní.