Leden 2011

Už mě to všechno pěkně krká

31. ledna 2011 v 19:54 | Lindsey |  • Aktuálně
© http://true-blood-online.blog.cz/
Ten kdo si myslí, že po pololetním vysvědčení musí být volněji, tak se pěkně plete. Naše třída měla nejhorší prospěch na škole a logickou dedukcí třídní a ředitelka usoudily, že za to může naše vysoká absence. Takže nastal tvrdej režim - všechno potvrzené od lékaře nebo rodičů. Naštěstí se to týká jen těch, co měli absenci nad 120 hodin, takže jsem v pohodě.

Bohužel se to ale odrazilo na duševním zdraví naší češtinářky. Dává nám každou hodinu testy a naschvál takový, abychom je nezvládli. Asi si na nás lečí nějaký svoje komplexy nebo co.

Navíc musím přepsat 13 knížek z čtenářského deníku + dodělat 3 nové. Mně se do toho pořád nechtělo, a tak to dělám na poslední chvíli. Máme ho totiž mít už na čtvrtek. Bomba no.

Naštěstí jsou tu i dobré zprávy. Konečně jsme sehnali pejska. V prosinci nám umřel po 11 letech a myslela jsem, že se zblázním, jak bylo doma prázdno. Od soboty máme nového. Jmenuje se Jack a je to Jack Russel Teriér.

Asi to do víkendu nevydržím a nestihnu ten podělanej čtenářák. Už teď dost krutě nestíhám, takže nečekejte příliš velkou aktivitu. Všechno se to pokusím dohnat o víkendu a taky bych tu chtěla udělat pár změn. Ale o tom až v pátek.

Doufám, že jste na tom lépe než já : ) Goodbye

Christian Bale slaví 37. narozeniny

30. ledna 2011 v 21:36 | Lindsey |  • Aktuálně
© http://true-blood-online.blog.cz/
Populární herec Christian Bale se narodil 30. ledna 1974, dnes tedy oslavil 37. narozeniny. Můžete ho znát například z filmů Veřejní nepřátelé, Temný rytíř nebo Dokonalý trik. Právě díky posledně jmenovanému jsem si ho zamilovala. On je naprosto sexy a je vážně skvělý herec! Tímto bych mu chtěla popřát hodně úspěchů, jak v kariéře, tak i v soukromém životě. Spoustu dalších úspěšných rolí a aby brzy přišli i další Oscaři. Všechno nejlepší!

Všichni jsou mrtví » Obálka

29. ledna 2011 v 22:00 | http://mordrezia.blog.cz/
K 7. dílu knižní série Pravá krev s podtitulem Všichni jsou mrtví od Charlaine Harris se již objevila obálka. Ta je však až příliš nápadně podobná Damonovi ze seriálu The Vampire Diaries. Fanoušci ihned zareagovali a nakladatelství Baronet označilo chybu za omyl výtvarnice a již pracují na nové obálce. Kniha vyjde v březnu 2011.

Sookie, kromě toho že ji její upír Bill zradil, musí čelit mnoha nesnázím. Je pro své mimořádné schopnosti přizvána na vrcholný sněm upírů, aby pomohla při soudu s královnou louisianských upírů, která je obviněna z vraždy. Sookie ví, že je královna nevinná, ale situace se komplikuje dalšími násilnostmi, a Sookin detektivní um je postaven před největší zkoušku, kterou projde jen s pomocí svého nového pomocníka Barryho a jeho telepatického vnímání.

Téma týdne » Sebevražda

28. ledna 2011 v 22:03 | Lindsey |  • Jednorázovky
Stojím před vysokou černou budovou. Dům má celkem 4 patra. Vypadá naprosto opuštěně. Okna mají otřískané rámy a poškrábané sklo. Není za nimi vidět nic než jen temnota, která vás obestře a už nikdy nepustí. Velká tmavá vrata připomínají ústa obrovské nestvůry. Když se dveře otevřou pro nově příchozího, je možno zahlédnout rudý koberec připomínající jazyk, který pohltí každého, kdo by se jen pokusil vystoupat na vstupní schody. Celý dům mi připomíná ďábla v celé jeho kráse. I počasí jakoby moji verzi potvrzovalo. Černé nebe poseto těžkými mraky, které nepropouští svit měsíce. Černou tmu občas narušuje zvuk hromu a klikatý blesk pokrývající celou oblohu. Budova s okolím působí sklíčeným dojmem.
Už jako malá jsem z tohohle místa měla strach. Maminka mi vždy říkávala, že tam chodí jenom zbabělci. Že kdybych tam měla někdy vkročit, Bůh se ode mne odvrátí a já skončím v pekle. Babička s ní nikdy nesouhlasila. Je to prý místo poslední útěchy. Chodí tam lidé, kteří jsou zoufalí a nemají jiného východisko. "Přístav naděje" říkávala. Kdo tam vstoupí, dojde míru. Není žádné bolesti. Jen klid a mír.
Odtrhnu pohled od budovy a s povzdechem přejdu ulici a jdu domů. Aspoň maminka tomu tak říká. Pro mne to domov nikdy nebyl. Doma bylo u babičky. Na vesnici s nádhernou přírodou, kvokajícími slepicemi pod okny a každé ráno probuzení zpívajícími ptáčky. Ne, tenhle odrbaný byt v 2. patře a špinavém městě, ve kterém se den co den probouzím už od svého narození. Otevřu letité dveře bytu a už do předsíně slyším, že oba moji rodiče jsou doma.
"To jsi vážně tak neschopná?! Chtěl jsem jen černý chleba. A co ty? Přineseš normální! Takovou husu jsem jaktěživ neviděl!"
"Ale já nevěděla…" pokusí se chabě matka, ale otec ji vzápětí přeruší.
"Co? Co jsi nevěděla? Že jsi tak blbá? Co já jsem si to vzal!"
"Ahoj," pípnu nesměle z chodby.
"No to je dost, že jdeš!" oboří se na mne matka. "Táta chce bílý chleba a slečna se někde vykecává!"
Z obličeje se mi vytratí zbytek barvy, který mi zůstal po vstupu do předsíně. Chleba! Pekárna je ob čtyři ulice a v zamyšlení nad tím místem jsem na ni zapomněla.
"Já… nějak jsem se zapomněla…" hlesnu vyděšeně.
Otec mi však nedá šanci větu dokončit. "Celý dny se tu jen tak válíš, nic neděláš, a když po tobě člověk jednou něco chce, tak na tebe není spolehnutí!"
"Myslím, že si zasloužíš trest. Není divu, že si nic nepamatuješ, když na tebe jdeme po dobrým. Teď je čas jít na to po zlým. Dones pásek!"
"Ne, to ne! Prosím ne! Já už to neudělám! Dám si pozor" slibuji se slzami v očích.
Matka se však už s páskem a hrozivým výrazem v očích blíží. Polekaně couvám do kouta. Brzy už není kam se schovat. Zvedá ruku a já se přikrčím v očekávání rány…

Sedím na břehu řeky a přemýšlím. Matka s otcem usnuli už před několika hodinami. Krčím se pod tíhou zimy a prohlížím si své nejnovější příspěvky. Modravé modřiny se skvěle doplňují s těmi nazelenalými z minulého týdne a začínaly se pomalu hojit. Zahledím se na tmavou hladinu řeky. Jakou má život cenu? K čemu je všechno snažení, když vás po příchodu domů každý den čeká jen nadávky, zákazy a bití. To hlavně. Nemám žádné přátele. Babička? Zničilo by ji to. Nemohu jí přece říct, že z její jediné dcery vyrostla tyranka, která ubližuje svému vlastnímu dítěti. Nemám na to právo. Pozoruji svůj odraz a pak dostanu spásný nápad. Jak jen to říkávala? Přístav naděje. Jedině tam dojdeš věčného klidu a míru. Vybavím si vysokou černou budovu. Namísto strachu se ovšem dostaví úleva. Konečně klid. Žádné hádky. Žádný pásek. Žádná bolest. Prostě nic.
Zastavím se těsně před velkou černou branou. Zhluboka se nadechnu a prohlédnu si budovu. Nepřipadá mi děsivý. Není to ďábel. Vypadá jako útočiště. S mírným úsměvem vykročím a rudý koberec se přede mnou rozvine. Okna v 2. patře se rozsvítí z radosti nad novým přírůstkem. Všechna ta temnota okolo mne vítá se všemi poctami a rozvírá svou náruč. Dojdu k hlavní bráně a naposledy se ohlédnu. Necítím strach, ale vrchol. Vrchol mého snažení. Skutečný mír.

Within Temptation » Angels

28. ledna 2011 v 16:48 | Lindsey |  • Moje oblíbená hudba
Naprosto dokonalá písnička! Miluju jak se rozjede ♥
© http://true-blood-online.blog.cz/

» The Social Network

27. ledna 2011 v 17:50 | Lindsey |  • Moje recenze
http://true-blood-online.blog.cz/
Každá doba má své vizionáře, kteří za sebou ve stopách své geniality zanechají pozměněný svět - ale málokdy k tomu dojde bez boje o to, co se přesně událo, a kdo byl přítomen okamžiku zrození změn. Ve filmu The Social Network divákům režisér David Fincher a scenárista Aaron Sorkin umožňují nahlédnout do okamžiků, kdy vznikal Facebook, nejrevolučnější sociální fenomén nového století, prostřednictvím odlišných pohledů hyperinteligentních mladých mužů, kteří svorně tvrdí, že právě oni byli u toho, když Facebook vznikl. Výsledkem je drama plné tvoření i destrukce, drama, které se zcela záměrně vyhýbá jediné interpretaci, ale místo toho poukazuje na rozpory v subjektivních výkladech událostí, aby tak zrcadlilo stále se měnící sociální vztahy, které jsou pro naši současnost charakteristické.  

Moje hodnocení » Film o facebooku? Co je to za hloupost? To budou pravděpodobně první slova, která vás napadnou. Myslím si, že je to dost urážlivý výraz. Už tímhle zaškatulkuje mezi nezajímavé filmy, když vypráví nejrozšířenější novodobé síti. Ve skutečnosti je to vážně zajímavý film. Už jen zlaté glóby o něčem svědčí. Příběh není stavěn pouze na samotném facebooku, ale i na osudech lidí, kteří s ním mají co dočinění. Naprosto fantastickou práci odvedl David Fincher. Udělat film jako vyprávění v minulosti a zpětný návrat do přítomnosti je naprosto super! Zároveň bych také ocenila rychlý spád filmu. Sotva si člověk uvědomí, že začal, už trvá přes půl hodiny. Skvělou práci odvedli i Jesse Eisenberg jako Mark a Andrew Garfield jako Eduardo.

Nijak extra mne ovšem neohromil soundtrack. Zatím jej nemám stažený, ale ve filmu mne příliš neoslovil. To je asi jediná nevýhoda, kterou bych našla. Film je vážně povedený a určitě ho mohu vřele doporučit : )» The Prestige

23. ledna 2011 v 17:03 | Lindsey |  • Moje recenze
http://true-blood-online.blog.cz/
Film se odehrává v překotně se měnícím Londýně na přelomu 19. a 20. století. V dobách, kdy jsou iluzionisté modlami a vysoce postavenými celebritami, se ke slávě dere také dvojice mladých kouzelníků, Angier a Borden. Okázalý a rafinovaný Robert Angier je suverénním estrádním umělcem, poněkud neotesaný Alfred Borden za ním v nadání nikterak nezaostává, ale neumí je tak dobře prodat.

Ti dva jsou na počátku přáteli a kolegy, kteří se vzájemně podporují a obdivují. Když se však jednou nezdaří jejich nejobtížnější trik, stávají se nepřáteli na život a na smrt a snaží se jeden druhého vyšachovat ze hry. Jejich soupeřivost je trik za trikem a představení za představením větší, až posléze odvrhnou všechna pravidla. V klání využívají vše, co je právě po ruce, včetně nového vynálezu v podobě elektřiny a také schopností brilantního myslitele Nikoly Tesly. Lidé z jejich okolí si pak nejsou jistí už vůbec ničím. Dokonalý trik je snímkem bohatým na překvapení a nečekaná odhalení, který zkouší lidskou víru a hledá hranice mezi možným a nemožným...

Moje hodnocení » Tenhle film jsem viděla poprvé před rokem. Nejdřív jsem nevěděla o si o něm mám myslet. Byl docela dobrý, ale nijak extra mne neuchvátil. Pak jsem shlédla konec a bylo mi jasné, že to byl nejlepší film, jaký jsem kdy viděla. Tohle si myslím dodnes. Rozzuzlení je naprosto geniální a musím říct, že by mne vážně nenapadlo. Christopher Nolan odvedl velký kus práce. Je opravdu skvělý režisér. Dobrou práci odvedl i Thom Yorke se skladbou Analyse. Ačkoliv mám raději Hanse Zimmera, soundtrack k filmu zní vážně dobře. A asi druhé největší plus (hned po obsahu) je Christian Bale. On je tááák krásnej. Ačkoliv v recenzích docela dost kritizují jeho hlas, mně přijde dost sexy. Tenhle film je zkrátka dokonalý. A proč ne, vždyť to má v názvu.

Poznámka » Film je natočený na motivy knihy Christophera M. Priesta Nežádoucí efekt. Bohužel jsem knihu nenašla v žádném knihkupectví, takže bude k sehnání jen na internetu.True Blood » Hůř než mrtví

15. ledna 2011 v 22:48 | http://trublood.blog.cz/
© http://true-blood-online.blog.cz/
V tomto roce se spolu 7. dílem objeví 8. díl knižní série pod názvem Hůř než mrtví. Další originální název x) Kniha by měla vyjít v červnu 2011.

Po katastrofě způsobené hurikánem Katrina a neméně strašném atentátu na shromáždění upírů se Sookie cítí sice v bezpečí, ale poněkud zmatená. Touží jen po tom, aby se věci vrátili do starých kolejí. Avšak její přítel Quinn je mezi pohřešovanými. A situace se mění, ať už si to vampíři v jejím okolí přejí, či nikoli. V neodvratné bitvě bude Sookie čelit nebezpečí a smrti - a co horšího, zradě někoho, koho má ráda. Až chladná krev přestane téci, bude její svět už navždy jiný.You Me At Six & Chiddy » Rescue Me

14. ledna 2011 v 17:57 | Lindsey |  • Moje oblíbená hudba
Tuhle písničku jsem poprvé slyšela u miss. bloody Scars a od té doby ji poslouchám stále dokola!
© http://true-blood-online.blog.cz/

» Neznámý

11. ledna 2011 v 17:08 | Lindsey |  • Básničky
Původně mi šlo o to, jak vyjádřit svoji nechuť k učení. Vážně aktuální. Dneska mě čekají 3 strany ekonomiky a to jsem si ještě libovala, že jich není 13 jako obvykle (vynahradila nám to obtížností). Nakonec to nějak zmutovalo a vznikla tahle blbost. Vlastně ani nevím o čem je. Posouzení nechám na vás.

Plíží se tiše tmou,
nikdo o něm neví.
Ačkoliv ho všichni zvou,
dříve se o něm nedoví.

Zatíná své drápky nejistoty,
pečlivě brousí si své zoubky.
Dostává oběti za pomoci nečistoty
a všichni jsou pouze jeho loutky.

Nač snažit se ho zastavit,
vždyť žádné cesty není.
Pak nezbývá než srdce nastavit
a odebrat se do říše snění.

4. série » Premiéra

11. ledna 2011 v 16:35 | http://edna.cz/
© http://true-blood-online.blog.cz/
12. června 2011 začne premiérová série seriálu s novým záporákem. Prohlásil to alespoň Stephen Moyer, když mluvil o čtvrté sérii.

V rozhovoru zmínil, že hlavním záporákem byl minulou sérii Russell Edgington, letos prý tvůrci přišli s úplně novou "vizí zla". 12. června se s ní snad setkáme mnohem blíže. Budou to již dlouho proklamované čarodějnice anebo něco naprosto jiného?

True Blood » Sophie-Ann vs. Bill Compton

11. ledna 2011 v 16:31 | http://edna.cz/
© http://true-blood-online.blog.cz/
Ztvárnitelka královny Sophie-Ann, herečka Evan Rachel Woods se nechala slyšet, že máme očekávat doslova epickou bitku mezi ní a Billem, která začala v poslední epizodě předchozí série.

Dále prohlásila, že dle jejího mínění dostane královna to, co si zaslouží a navíc dodala, že v jedné epizodě, kterou zatím natočila, se s Billem opět usmíří. Aspoň, že to královna přežije. Je to totiž jedna z mých nejoblíbenějších postav : )Cinephile » What Become With Us

10. ledna 2011 v 18:24 | Lindsey |  • Moje oblíbená hudba
Naprosto dokonalá písnička z Kriminálky Las Vegas ♥
© http://true-blood-online.blog.cz/