Únor 2011

Baby, I like it!

27. února 2011 v 19:08 | Lindsey |  • Aktuálně
Yeah! Včera jsem tu nebyla, protože jsme měli přes víkend návštěvu a dneska jsem se asi 3 hodiny patlala ve Photoshopu s novým designem + hodina nastavení a úprav na zkušebním blogu. Musím říct, že jsem na sebe vážně pyšná a hrozně se mi líbí. Komplet celý jsem ho dělala v PS a navíc mám zase nějaké znalosti navíc. Tak snad se vám bude také líbit : )

Od zítra mi začínají jarní prázdniny. Jak já jsem šťastná! Ty prázdniny jsem potřebovala jako sůl. Tenhle týden jsem myslela, že padnu samou únavou a už nevstanu. Teď jdu dělat na VGS a taky bych konečně ráda dodělala ty ceny za soutěž. Já vím, je to se mnou hrozné, ale já to prostě nestíhala :-/ Takže se omlouvám a doufám, že to co nejdříve napravím : )

Taky jste si mohli všimnout, že jsem do menu nedala True Blood. Rozhodla jsem se ji definitivně vymazat z tohoto blogu. Tohle mě prostě nebaví. Pořád honit novinky a podobně. Smažu všechny rubriky a obrázky v galerii. Nedělám si iluze, že bych zvládla vymazat články, ale chtěla bych to tu pročistit, kvůli většímu přehledu. Týká se to i článků v jiných rubrikách, takže to bude taková menší rekonstrukce.

Takže adios amígos a užijte si to zítra ve škole :-P

Čím bys chtěl/a být?

24. února 2011 v 18:02 | Lindsey |  • Moje úvahy
K tomuto tématu mne inspirovala dnešní hodina angličtiny. Právě probíráme povolání. To samozřejmě zahrnuje nezbytnou otázku, která nás doprovází první polovinou našeho života, a to: "Čím bys chtěl/a být?"

Můj první nápad v 3. třídě byl učitelka v mateřské školce. Představovala jsem si samou zábavu a trávit čas dětmi mi připadalo jako skvělý nápad - sama jsem totiž byla dítě. Po několika letech přišlo zklámání ze zjištění, že na to nemám ani trpělivost, ani nervy a ty děti by byly vlastně chudáci, kdyby měly trávit čas se mnou. Již několikrát jsem si to ověřila na sestřenkách, které mi lezou na nervy již po hodině, natož s nimi být celý den.

V 6. třídě jsem se rozhodla pro malířku. Kreslení mě hrozně bavilo, navíc jsem měla talent, který mi vydržel až dodnes, ovšem už léta leží v prachu s popiskem "odloženo". Po nástupu na obchodní akademii jsem ztratila zájem a považovala kreslení za zbytečné. Ruku v ruce s tím přišla i moje výše zmíněná netrpělivost a to byl konec dalšího snu.

Dalším mým nápadem byla fotografka. Focení mě hrozně bavilo - zachycovala jsem vše okolo sebe a některé fotky chtěly rodiče dát zvětšit a vyvěsit je. Časem mě to pomalu přešlo, ale i tak stále občas něco fotím, i když ne tak často a s takovým nadšením. Nicméně v Paříži a Londýně to bylo o ničem jiném a stihla jsem za týden nasekat přes 2000 fotek.

V 8. třídě už jsem rok blogovala a začala jsem objevovat kouzlo grafiky. Postupně jsem se v ní zlepšovala a zatoužila se jí věnovat i do budoucna. Bohužel přišlo vystřízlivění. Zjistila jsem, že nejsem zdaleka tak dobrá, abych na to měla. Naučila jsem se sice sama v docela dost programech, které se učí na odborných středních školách, ale na vysokou to rozhodně není. Zas tak dobrá nejsem.

A asi loni přišla moje poslední posedlost, která trvá až dodnes - psaní. Hrozně mě to překvapilo - slohy na základce jsem vždycky nesnášela a trvá to i na střední škole. Psaní mi vydrželo dodnes a myslím, že se ty moje bláboly dají celkem číst, ale je tu stejný problém jako s grafikou. Na internetu je mnoho o dost lepších lidí než jsem já a proti nim nemám šanci. S velkou dávkou chvály musím říct, že jsem průměrná.

A závěr? Momentálně zvažuji celkem 3 možnosti - informatiku, žurnalistiku a jazyky. Jako nejschůdnější možnost se mi jeví jazyky. Informatiku, stejně jako žurnalistiku, doprovází již výše zmíněné problémy - totiž že na to nemám. Jazyky také nemám dost dobré, ale přeci jenom je to asi pravděpodobnější než předchozí 2 možnosti. Třeba taky neudělám maturitu a budu mít po starostech. Buď jak buď, příští rok touhle dobou už budu muset mít vybráno. A zatím je ve hvězdách, který obor to bude.

Caroline & Tyler; We are not friends anymore

20. února 2011 v 11:30 | Lindsey |  • Moje videa
Další moje dílo. Opět se jedná o dvojici Caroline a Tyler. Škoda, že se nakonec nedali dohromady, Matt už je vážně nudnej a spolu by jim to moc slušelo :-/ Písničku jsem si nemohla vybrat, měla jsem celkem asi 5 možných, pak jsem je zkrouhla na 3 a nakonec zvítězilo Intro od The xx. Už jsem s ní video dělala, ale nebylo nic moc, tak snad si teď napravím reputaci x)

Hrozně se mi líbí ty barvy. Konečně se mi je povedlo nějak pěkně vystihnout. Já vím, je to ujetý tvrdit, že černobílá je skvěle vystihlá barva, ale obyčejná by nevypadala tak dobře a tahle je z Ulead VideoStudia. A samotné video? Ze začátku dobrý, pak jsem to pokazila, ale i tak si myslím, že až na ten konec to celkem ujde. Pro tuhle písničku se mi prostě nikdy nepodaří udělat dost dobré video.

Fejeton » Jak přicházejí děti na svět

16. února 2011 v 18:57 | Lindsey |  • Jednorázovky
© http://true-blood-online.blog.cz/
Spojí se spermie a vajíčko a bum! Je tu 9 měsíců zvracení, oteklých kotníků a pocit obrovské velryby. Ovšem vysvětlujte tohle dítěti. Dříve nebo později totiž přijde tato otázka. A existuje pro ni hned několik verzí odpovědi, podle věku tazatele.

První otázky začínají již po pár měsících od prvního slova. Většinou se spokojí s odpovědí, že miminka rostou v bříšku. Jenže jak děti rostou, začínají klást otázky. Proč je nebe modré, proč je prase růžové a proč se tatínek zavírá s tou paní od pošty v ložnici. Ale ta nejhorší teprve přijde. Jak se miminka dostala do bříška. Obvykle pak následuje zvířecí příklad. Jak to dělají včeličky, broučci nebo dokonce i kytičky. Tak to dopadne v horším případě. V tom lepším přijde historka o kouzelném semínku. Jako inspirace slouží Jack a kouzelné fazole. Jack je získal výměnou za kozu. Ovšem semínka ho dovedla až k obrovi, tudíž z nich nemůže vzejít nic dobrého.

Na to navazuje druhá verze. Tentokrát ovšem pravdivá. Drahé dítko je již v pubertě. Asi těžko mu budete vykládat, že Pepíno je odrůda morčete a že sex je zkratka pro ročník na gymnáziu. Proto je důležité vysvětlit, že správná dívka by měla sečkat do svatební noci, jinak o ni nikdo nezavadí ani pohledem natož něčím jiným. Vyděšené děvče tedy této verzi věří do té doby, než ji kluci z okolí rádi zasvětí. Poté následuje dlouhé období uraženého mlčení.

Na řadu přichází zastrašující verze. Pravda už je odhalena, ale je potřeba zabránit nehodě, která by učinila noci rodičů nedospalými a kapsy o něco lehčími. I interrupce něco stojí. Sex je špatný, sex je nebezpečný. Udělejte sex, dostanete AIDS a zemřete. A pak přichází velké odhalení Pepína. Když už chcete umřít, tak si to aspoň neužijte. 80 % teenagerů ho považuje za kazič zábavy. Proč by si taky měli jenom užívat, že?

Ačkoliv vás to bude stát miliony neprospaných nocí, stejně se bude koloběh v dalších letech opakovat. Nejdříve vy, pak vaše děti a pak jejich děti… Jak by řekl Kainar Koloběh lásky věčné. Já bych to vyjádřila jinak… pes se točí za ocasem pořád dokola, a i když se kousne do ocasu, nedojde mu marnost jeho snažení.

Wallpaper » Sadness

13. února 2011 v 19:45 | Lindsey |  • Moje wallpapery
Wallpapery vážně neumím, ale tyhle se mi překvapivě hrozně líbí. Takhle vypadá nic moc, ale na monitoru je vážně super! Mám ho nastavený na notebooku : )
© http://true-blood-online.blog.cz/

» Black Swan

13. února 2011 v 0:24 | Lindsey |  • Moje recenze
http://true-blood-online.blog.cz/
V psychologickém thrilleru Černá labuť, zasazeném do prostředí newyorské baletní scény, zavádí vizionářský režisér Darren Aronofsky diváky na fascinující a mrazivou cestu do nitra mladé baleríny, která se kvůli své vytoužené roli v Labutím jezeře stane až děsivě dokonalou. Snímek sleduje příběh Niny, baleríny newyorského baletu, jejíž život je, podobně jako život všech v této profesi, plně pohlcen tancem. Žije s matkou Ericou, bývalou balerínou, která své profesní ambice nikdy zcela nenaplnila podle svých představ a tak teď alespoň nadšeně podporuje kariéru své dcery. Když se umělecký šéf baletu Thomas Leroy rozhodne pro novou premiéru sezóny, Labutí jezero, vyměnit stávající primabalerínu Beth Macintyre, Nina je jeho jasnou volbou. Do souboru ale vzápětí přichází nová tanečnice Lily, která na Leroye velmi zapůsobí svou smyslností a pro Ninu se tak okamžitě stává velkou konkurencí. "Labutí jezero" totiž vyžaduje tanečnici, která umí zahrát jak nevinnou a noblesní Bílou labuť, tak Černou labuť, která představuje lstivost a smyslnost. Nina je dokonalým ztělesněním Bílé labutě, ale Černá labuť je její povaze a projevu vzdálená. To ale rozhodně neplatí pro Lily... Mezi oběma tanečnicemi se rozvíjí podivně zvrácené přátelství, které ale ničí vzrůstající vzájemná rivalita. Nina se nechce své vysněné role vzdát, ale při naplnění svého snu může překročit hranici, zpoza které už nebude návratu do normálního světa.

Moje hodnocení » Sestra je věrnou fanynkou Natalie Portman, takže o tomhle filmu jsem slyšela už nějakou dobu. Docela dost mě zajímal a trailer mě přímo nadchl. Film jsem viděla až dnes. A můj názor? Docela mě zklamal. Čekala jsem od něj více. Příběh je sám o sobě zajímavý, boj mezi dobrem a zlem je sice trochu klišé a výsledek je předem jasný, ale i tak to má něco do sebe. Balet musí být vážně těžký a odhrnout oponu slávy a úspěchu je dobrý nápad. Tím asi chvála příběhu končí. Celý film je jednotvárný a čekat nějaký zvrat se dá těžko. Všechny důležité informace jsou naservírovány pod nos a zbytek se točí okolo emočního dilema: bílá nebo černá? Tím myslím například nedokreslené charaktery postav, žádné zmínky o minulosti či budoucnosti. Už od začátku se vše točí okolo Niny a je tedy jasné, že příběh skončí změnou na černou labuť. Přijde mi, že je zde znatelná až příliš úporná snaha o vyvolání emocí a vykreslení situace, a to vše se odráží na ději. Bohužel.

Pochvalu si zaslouží Natalia Portman za vynikající výkon. Obdivuji ji, že zvládla tak skvěle zatančit všechny scény. V roli Niny byla vážně přesvědčivá a doufám, že z letošních Oscarů neodejde bez zlaté sošky za nejlepší herečku. Hrozně se mi líbily baletní scény a zvláště černá labuť. Zde byla totiž Nina skutečně svobodná a šlo to od srdce.

Flyleaf » I´m So Sick

12. února 2011 v 17:15 | Lindsey |  • Moje oblíbená hudba
Slyšela jsem ji poprvé u jednoho videa s Jessicou a hned jsem si jí zamilovala ♥
© http://true-blood-online.blog.cz/

Caroline & Damon|Futuristic Lover

10. února 2011 v 22:18 | Lindsey |  • Moje videa
A po převelice dlouhé odmlce několika dní je tu další moje veledílo. Poslouchala jsem písničku E. T. od Katy Perry a napadlo mě, že by se vážně skvěle hodila k videu s Damonem. Pak jsem objevila spoustu skvělých scén s Damonem & Caroline a voilá! Zde je výsledek společné práce.

Líbí se mi. Ne, nic mi není, jen se mi prostě vážně líbí x) To video jsem nedělala nijak dlouho, ale podle mě je docela dobré. Líbí se mi některé ty efekty, které vyzdvihují jinak chudý zbytek. Tak snad dojdete k podobnému závěru jako já : )

» Dream Land

10. února 2011 v 18:09 | Lindsey |  • Volné layouty
Poprvé udělaný ve Photoshopu x)
© http://true-blood-online.blog.cz/
© http://true-blood-online.blog.cz/
© http://true-blood-online.blog.cz/


Caroline & Tyler|Fucking Perfect

6. února 2011 v 12:09 | Lindsey |  • Moje videa
Po delší odmlce je tu moje nejnovější práce. Přes 2 týdny jsem dělala video s Inception, ale nakonec jsem usoudila, že za nic nestojí a ani mě to moc nebaví, takže jsem ho ani nedokončila. Inspiraci na nový výtvor jsem našla v novém dílu The Vampire Diaries, a sice vztah Caroline & Tyler. Fakt bych byla ráda, kdyby se ti dva dali dohromady. Jako doprovod jsem si vybrala nejnovější hitovku od P!nk Fucking Perfect. Myslím, že jejich vztah celkem dobře vystihuje : )

Nic moc jako obvykle. Začátek vypadal celkem nadějně, celkem se mi i líbil, ale pak jsem to zbabrala a výsledek za moc nestojí. Na začátku se mi i líbily ty barvy, ale u konce už jsou tragické, ostatně jako celé video. A co. Nebude ani první, ani poslední nevydařené video.

P!nk » F*ckin' Perfect

5. února 2011 v 19:50 | Lindsey |  • Moje oblíbená hudba
Ačkoliv má P!nk hodně povedených písniček, tahle je rozhodně nejlepší! Klip je naprosto dokonalý!
© http://true-blood-online.blog.cz/